Rıza Akpolat Beşiktaş Belediye Başkanı olarak mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Beşiktaş Belediye Başkanı seçilen Rıza Akpolat mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Rıza Akpolat, “Beşiktaş’ın siyasi engellemelere uğrayan sorunlarını artık büyükşehirdeki çoğunlukla beraber ortadan kaldırmak için gece gündüz çalışacağız. Bu halk bunu hak ediyor. Her seferinde CHP’ye Atatürk’ün iki emanetinden birine sahip çıkıyor” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde CHP’den tekrar aday gösterilerek ikinci döneminde de seçilen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat bugün mazbatasını aldı. Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde İlçe Seçim Kurulu yöneticileri tarafından takdim edilen törende Başkan Rıza Akpolat ile birlikte meclis asil ve yedek üyeleri de mazbatalarını aldı.

Mazbata töreni sonrası konuşma gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Çok özel bir günü yaşıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Önemli bir süreç yaşadık. Hem Beşiktaş’ta hem de İstanbul’da verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olduk. Seçim öncesi sitelerde halkla buluşup konuşurken İstanbul’da çoğunluğu kazanacağımızı ifade etmiştim. Bunları tabi ki bir takım anketlere, verilere bakarak söyledik. Beşiktaş’ın sorunlarını da artık büyükşehirdeki çoğunlukla beraber ortadan kaldırmak için gece gündüz çalışacağız. Bu halk bunu hak ediyor. Her seferinde CHP’ye Atatürk’ün iki emanetinden birine sahip çıkıyor. Biz de artık bu süreçten sonra daha çok çalışmaya ve örnek olmaya çalışacağız. İBB’ye de en büyük desteği biz Beşiktaş’tan sağladık hem de 31 tane meclis üyemizin tamamını ilçemize kazandırdık. Vatandaşımızın şikayet noktalarını çok iyi tespit etmiş durumdayız. Vatandaş yaptığı şikayetlerin tamamında haklıdır ve biz bu şikayetlerin tamamını ortadan kaldırmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Siyasi irademiz de mevcut artık. İBB Meclisi’nde de güçlü bir şekilde temsil edileceğiz. Bu sürecin tamamını hem asil hem de yedek meclis üyelerimizle, örgütümüzle koordinasyonlu bir şekilde ilçemizin sorunlarını çözeceğiz. Bugün yaptığımız olumlu adımların yansıması da 2028 seçimleri olacaktır. 2028 seçimlerinde de hep beraber iktidar olacağız” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x