Cemil Tugay: Yeni bir sayfa açılacak

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Selçuk’ta katıldığı seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, seçildikten sonra 0-4 yaş arasında çocuğu olan kadınların toplu ulaşımdan ücretsiz şekilde yararlanması için gerekli düzenlemeyi hayata geçireceklerini söyledi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Selçuk Seçim Ofisi’nin açılışına katıldı. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’da açılışta yerini aldı. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tugay, açılışta yaptığı konuşmada Selçuk’ta yapacakları hizmetleri sıraladı. İlçede Gençlik Merkezi yapmayı planladıklarını belirten Tugay, “İZTAŞIT da başlayacak, ulaşım sorununuzu çözeceğiz. İZBAN seferleri de düzenlenecek. Çocuklarımız için daha fazla kreş, kütüphane, kültür tesisi, büyüklerimize sosyal tesisler yapacağız” dedi.

Açılışta seçim çalışmalarında kendisine destek olan eşi Öznur Tugay ile arasında geçen bir diyaloğu da paylaşan Tugay, şunları söyledi:

“Eşim de sağ olsun benimle seçim çalışmalarına katılıyor. Bugün ‘yorgun görünüyorsun’ dedim. Sonra kendim cevapladım. Galiba ben sırtımda 4,5 milyon insanın sorumluluğuyla geziyorum. Sende benim yükümle geziyorsun’ dedim. Sağ olsun. Ama bu ülkede birinin hakkı teslim edilecekse, bu milletin kadınlarının hakkı teslim edilmelidir.”

Selçuk’ta, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kadınlar için yapacakları çalışmaları da açıklayan Tugay, “1 Nisan’da bu şehre belediye başkanı olacağım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun uygulamasını İzmir’e getiriyorum. 0-4 yaş arasında çocukları olan kadınlarımız için ‘Anne Kart’ uygulamasını başlatacağız. Sosyal belediyecilik bizim işimiz. Halka sahip çıkmak, haksızlıklara karşı çıkmak bizim işimiz. İşsiz gençlerimiz için yeni iş alanları açacağız. Kalkınma belediyeciliği de bizim işimiz olacak” dedi.

‘MİLLETİN İKTİDARINI İSTİYORUZ’

Yerel seçimlerde iyi bir sonuç alındığında, erken seçim yapmak zorunda kalınacağını vurgulayan Tugay, “Yıllardır memlekette haksızlığa uğramış herkese karşı bir borcumuz var. Artık kimseyi başka partiden saymıyoruz. Herkesin sandıkta, milletin ittifakında, Türkiye ittifakı altında 6 oklu bayrak altında toplanmasını istiyoruz. Milletin iktidarını istiyoruz. İzmir’e dair hayal kuranların, hayallerinin boşa çıkacağından emin olduğumu söylüyorum. Onlar İzmir’e bakamayacaklar. İzmir’e bakarken ellerinde olan birçok yeri kaybedip, ‘Biz ne yaptık’ diyecekler” diye konuştu.

‘YENİ BİR SAYFA AÇILACAK’

Tugay, “Bu yalanla, dolanla, rüşvetle yapabileceğiniz bir şey değil. İnsanlarımızın hakkını yediniz. İnsanları yoksullaştırdınız. Sadece birilerini zengin etmek için çalıştınız. Bu milleti düşünmediniz. Millet gereken cevabı size sandıkta verecek. En kısa zamanda oturduğunuz koltukların ayaklarını kıracak, sizleri o iktidardan edecek. 1 Nisan’dan itibaren İzmir’de ve Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak. İnanın buna. Bu sayfa aydınlık, güzel, eşitlikçi bir sayfa olacak. Bu sayfa kimsenin mutsuz olmadığı bir sayfa olacak. İnanın bana. Başaracağımız” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR’DE SEÇİMİ FARKLI BİR ŞEKİLDE ALACAĞIZ’

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise İzmir’de seçimi farklı bir şekilde alacaklarını söyledi. İzmir’in sorunlarını bildiğini belirten Başarır, “Söz veriyoruz. İlk 3 yılda İzmirlinin isteklerinin hepsi yerine gelecek. 31 Mart’ta hepimiz sandığa gideceğiz. Alacağımız başarılı sonuçlarla erken seçimi ve sandığı bu ülkeye getireceğiz. Sakın umutlarınızı yitirmeyin. Söz veriyoruz. Başkanlar seçildikten sonra ne yapacak? O sandığı kapatıp bir kenara koyacaklar. Bize oy veren, oy vermeyen ama yatağa aç giren tüm çocuklara, ailelere sahip çıkacaklar. O parti bu parti demeyeceğiz. 85 milyon güçlü bir aileyiz. 31 Mart’ta saat 18.00 olmadan İzmir’in dağlarında çiçekler açacak” dedi.

‘YENİ VE GÜZEL BİR DÖNEMİ BAŞLATACAĞIM’

Tugay, andından geçtiği Beydağ’da partililerle buluştu. CHP Beydağ İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Cemil Tugay’a Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, CHP Beydağ İlçe Başkan Adayı Şakir Başaran, CHP İlçe Başkanı Özlem Kaynak Topuz da eşlik etti. ‘Değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi’ sloganlarıyla karşılanan Başkan Tugay, ilçeye seçim otobüsü ile girdi.

Tugay, buradaki konuşmasında, “Partimizde hep olduğu gibi bu dönemde de bayrak yarışı var. Bu bayrağı şimdi Şakir başkanımız devralıyor, Feridun başkanımın bıraktığı yerden daha ileriye götürecek. Ben de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 31 Mart’ta sizlerin oylarınız ile İzmir için yeni ve güzel bir başlatacağım. Bayrağı Tunç Soyer başkanımdan devralacağım” dedi.

‘BEYDAĞ’A SOĞUK HAVA DEPOSU VE GREYDER SÖZÜ’

Beydağ’ın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelinin farkında olduğunu vurgulayan Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Beydağ’ı iyi tanıyorum. Buraya hizmete istekliyim. İlçede ürünlerin sağlıklı şekilde değerlendirilmesi için soğuk hava deposuna ihtiyaç var. Türkiye’nin değerli kestanelerinden birini üretiyorsunuz. Birçok tarım ürününü burada üretip, ülkenin dört bir yanına gönderiyorsunuz. Bunların uygun koşullarda saklanması için gerekli olan soğuk hava deposunu yapacağız. Bölgede genel yol sorunu var biliyorum. Küçük Menderes’te hizmet verecek bir asfalt şantiyesi kuracağım. Üretim yollarının sürekli açık olması için ilçe belediyesine greyder tahsis edeceğim.”

‘İZTAŞIT BEYDAĞ’A UZANACAK’

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede sorunları giderecek çalışmaları hayata geçireceklerini anlatan Tugay, şöyle dedi:

“İZTAŞIT’ın burada da hizmet vermesi için gerekenleri yapacağız. Beydağ’ın çocuklarının yılın 12 ayı kullanacağı yüzme havuzunu, vaat olmaktan çıkarıp yapalım. Köylerimizin bazılarının düğün salonuna ihtiyacı olduğunu öğrendim. Bunu başkanımla beraber yapacağız. Ben de ailenizin ferdi gibiyim. Şakir başkanımla tam uyum içinde çalışacağız. İzmir’in dört köşesinde aynı heyecanla çalışacağız. Artık yaptığımız belediyecilik sadece temizlik, alt yapı, üst yapı belediyeciliği olmayacak. Üretmek isteyen herkese destek olacağız.”

HALK PAZARINI ZİYARET ETTİ

İlçede kurulan halk pazarını da ziyaret eden Tugay, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet edip, alışveriş yaptı. Tugay, taktığı puşiyi isteyen bir kadını da kırmadı.

“AZİZ BAŞKANIMIZDAN DAHA İYİ OLMAK İSTİYORUM’

Beydağ’da mahalle muhtarlarıyla da buluşan Tugay, muhtarların görev yaptıkları bölgelerin sesi olduğunu söyledi. Kırsal bölgelere sağlıklı ve kesintisiz hizmet sunmak adına yeni dönemde Kırsal Bölge Planlama Dairesi Başkanlığı kurmayı planladıklarını da ifade eden Tugay, “Bütün köylerimiz, beldelerimiz, ilçelerimiz hem bugün hem de gelecekte karşılaşacak sorunlar açısından incelenecek. Sorunların hızlı çözümüne yönelik çalışma yapacağız. Konunun uzmanları görev alacak. Sizler de bu çalışmanın içerisinde olacaksınız” dedi.

İlçede tarım ve hayvancılıkla ilgilenen köylüleri kalkındıracaklarını ve böylece kırsal kesimi güçlendireceklerini anlatan Tugay, şunları söyledi:

“İzmir’de ve ilçelerde istihdamın artması lazım. Bunu birlikte başaracağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarını, gücünü en iyi şekilde kullanacağımıza inanıyorum. Bu imkanları israfa kaçmadan kullanacağız. Aziz Kocaoğlu başkanım sevilen bir insandı. Aziz başkanımızdan daha iyi olmak istiyorum. Çıtam budur. Böyle insanlar olmak iyidir. İnsanlarımızın sevgi ve saygısını kazanmak en büyük onur. En değerli hazinedir.”

Muhtarlar da Tugay’a başarı diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x